Добредојдовте на АГЕНС, веб страна и електронска продавница!
Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Filters
Пребарување

Ракотворба од теракота во дрвена рамка, Александар Македонски

SKU: 663
Александар III, Кралот на Македонија, (носи шлем со скалп на лав) многу историчари го сметаат за најголем воен командант на сите времиња. Водејќи го престолот на Македонија на дваесет години, Александар ги поминал поголемиот дел од своите владеачки години низ огромни региони на Азија и североисточна Африка. На возраст од триесет години, тој ја освоил титулата "Велики" и создал една од најголемите империи на античкиот свет, која се протега од Грција до северозападна Индија. Опис на производот: Врамена ракотворба од теракотa Дим.: 25х25(см)
$25.06
+ -
Затвори