Добредојдовте на АГЕНС, веб страна и електронска продавница!
Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Filters
Пребарување

Ракотворба во единечна рамка,ПАНАГИЈА СРЕБРЕНА

SKU: 279
Едни од најраскошните примери на кујунџиски изработки за црквата се Панагиите. Благородните метали имаат видно место во христијанската симболика. Среброто е олицетворение на божествената светлина, сонцето и вистината. Сјајот на среброто симболизира вечност, т.е. го симболизира библискиот рај. Сината боја е знак на продуховениот живот за длабочината и чистината на верата. Опис на производот: Ракотворба од месинг во единечна рамка Дим.: 29х20(см)
2.950,00 ден
+ -
Затвори