Добредојдовте на АГЕНС, веб страна и електронска продавница!
Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Filters
Пребарување

Ракотворба во двојна рамка,ПАНАГИЈА 2 (сребрена боја)

SKU: 236
Едни од најраскошните примери на кујунџиски изработки за црквата се Панагиите. Благородните метали имаат видно место во христијанската симболика. Среброто е олицетворение на божествената светлина, сонцето и вистината. Сјајот на среброто симболизира вечност, т.е. го симболизира библискиот рај. Сината боја е знак на продуховениот живот за длабочината и чистината на верата. Опис на производот: Ракотворба од месинг во двојна рамка Дим.: 37х30(см)
4.400,00 ден
+ -
Затвори