Добредојдовте на АГЕНС, веб страна и електронска продавница!
Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Filters
Пребарување

Ракотворба во двојна рамка,ПАНАГИЈА 1 (златна боја)

SKU: 235
Едни од најраскошните примери на кујунџиски изработки за црквата се Панагиите. Златото има видно место во христијанската симболика. Тоа ја олицетворува божествената светлина, сонцето и вистината. Сјајот на златото симболизира вечност, т.е. го симболизира библискиот рај. Црвената боја како и златото значи божествена светлина, крвта на Исус, знак за воскресението и бесмртноста. Опис на производот: Ракотворба од месинг во двојна рамка Дим.: 37х30(см)
€70,84
+ -
Затвори