Добредојдовте на АГЕНС, веб страна и електронска продавница!
Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Filters
Пребарување

ИКОНА Св.БОГОРОДИЦА

SKU: 351
Богородица Марија според верувањата на христијаните била мајка на Исус Христос и сопруга на Јосиф. Во православието и католицизмот таа е најпочитуваната светица, а во исламот е една од трите совршени жени.Според евангелието, таа живеела во Назарет во тогашната покраина Галилеја. Според верувањата таа стапила во брак со Јосиф и се зачнала со Исус на чудесен начин, кога и се јавил архангел Гаврил и и соопштил дека ќе роди син кој ќе биде Цар на царевите. Во сите евангелија Марија се споменува како мајка на Исус, и нејзината улога во евангелијата главно се врти околу таа насока. Опис на производот: Гравура на дрвен основа Дим.: 20x14,5(cm)
€19,32
+ -
Затвори